פלוטו - הכוכב של משבר וצמיחה

 

 

הכוכב פלוטו, שהתגלה בשנת ה’תר”ץ, 1930 למניינם, מספר לנו על התפתחות וצמיחה של החלק הגבוה שלנו. מטרתו ללמד אותנו על החיים והמציאות,  כדי לקבל פרספקטיבה, לפרוס את החיים על מרחב הזמן. כלומר, דרך פלוטו אנו מבינים מה קרה לנו לפני הלידה- פחדים, רצונות, זיכרונות וגם קשר גנטי. 

כל חלק מתוכנו מתחיל לפתח מודעות עצמאית דרך מבחנים בחיים. להבין את ההתפתחות משמעו להבין את חוסר השלמות ומימוש הפוטנציאל שלנו. המבחני חיים מאלצים אותנו להבין ולקבל את חוסר המושלמות, חוסר היכולת לאהוב לפעמים, וחוסר יכולת להיות נאהב פעמים אחרות. הכישלון ב’להיות מושלם’ גורם לנו לבדוק, לחשוב, להתעמק ולגדול, ולכן הוא בלתי ניתן לעקיפה.

דרך פלוטו במפת הלידה נבין עם איזה תהליכים האדם מתמודד בסולם הזמן. במפה אפשר לראות את המהויות, המטענים,  הסמלים, שהנשמה המתמודדת מזמינה לעצמה בתהליך השיעורים והלמידה. המפה היא המשך ישיר של הגלגולים הקודמים. הנטייה היא לשחזר את את הגלגול הקודם ואת הדפוסים שלו. בילדות יש תבנית מוכרת של התנהגויות המוכרות לאדם מגלגולים קודמים, ועליה יש אפשרות ללמוד אחרת, ולבחור אחרת.

כדי לצאת מהפלונטר צריך לחשוף את הרבדים דרך הקושי בילדות על מנת להירפא. ככל שהאדם יהיה מוכן לדעת את האמת לגבי חייו האישיים ולחיים בכלל, כך התהליך ההתפתחותי יעבור בצורה יותר הרמונית ופחות רצופת משברים וזעזועים.

אז בואי נתחיל מההתחלה.

ההתחלה של האדם בחיים האלה הוא בפאסיביות, כניעה, אמון מוחלט, ברחם.  במצב הזה אין מודעות. ככל שהילד גדל ומתפתח, וכואב לו וקשה לו, הוא מתחיל לפתח מודעות למה שקורה בעולמו.

 

פלוטו קשור לתהליך צמיחה, נותן כח, מודעות ואמת. מיקומו של פלוטו במפה מתגבר את השאיפה לשנות ערכים קיימים שגורמים לכאב, ולהרחיב את יכולת הבחירה, דווקא בגלל חוסר אונים, קושי או מוגבלות. 

מקומו של פלוטו גורם למחזוריות של השלת עור הנחש. לשבור, להרוס ולהיוולד מחדש. בתחומי הבית בו הוא נמצא יהיה לנו ממש קשה. עמוס רגשית. נרגיש שם רגשות מעורבים של משיכה-דחייה. לדוגמה:

פלוטו בבית 7 במפה – אינטנסיביות רגשית בזוגיות. יחסי משיכה-דחייה.

פלוטו בבית 4 במפה – אינטנסיביות רגשית כלפי האב. יחסי משיכה דחייה.

וכן הלאה.

פלוטו מעלה מצבים שאנו חלשים בהם וזקוקים בהם לעזרה, או דרך תמיכה הרמונית או דרך זעזועים ומשברים. המשוואה הפלוטונית היא, רצון עוצמתי שחייב לעבור דרך חשיפת החסך והחולשה. פיתוח חסינות ועוצמה דרך יותר מודעות. האתגר והקושי הופכים לקרש קפיצה- זהו הביטוי הכי בריא של פלוטו. אין דרך קיצור ואי אפשר להימנע מדברים קשים.

ההתפתחות נמדדת בשינוי הערכים. שינוי סדרי עדיפויות, דיוק בבחירה שלי, ואז מתרחש גילוי פוטנציאל שלא הכרתי קודם ועל ידי כך הגעה לרמת מודעות חדשה.

מעברי פלוטו במזלות

הכוכב פלוטו נע במסלול אליפטי, ושוהה בכל מזל בין 11 ל- 25 שנה.

בשנים 1885-1914 פלוטו שהה במזל תאומים. מזל תאומים מייצג אינטליגנציה שכלית. זו היתה תקופה תרבותית, הרבה ספרי יסוד בסיסיים יצאו לאור בתקופה זו, כמו לדוגמה ספרי החזון איש. 

בשנים 1938 1914 פלוטו שהה במזל סרטן. מזל סרטן מייצג את הבית, השורשים והמשפחה. אלו היו שנים של מלחמות, לאומנות, הקן המשפחתי התערער, אנשים חיפשו זהות ובטחון. בשנים אלה עלה הקומוניזם, והיה שפל כלכלי עמוק.

בשנים 1938-1958 פלוטו שהה במזל אריה. מזל אריה מייצג את האגו, האנוכיות, גאווה וערך עצמי.

בשנים אלה אנו פוגשים רצון להחזיר את הביטחון על חשבון אחרים, פולשנות, תורת הגזע העליון. אמונה בחזרה בחיים, אופטימיות.

בשנים 1958-1972 פלוטו שהה בבתולה, והכוכב אורנוס נצמד לפלוטו. אלה היו שנים של פיתוח טכנולוגי, מחשבים, היציאה לחלל. 

בשנים 1972-1983 פלוטו שהה במזל מאזניים. מזל מאזניים מייצג את מערך הנישואין. 

בשנים אלה התרחש התפוררות מוסד הנישואים, תנועות פמיניסטיות. השאיפה לאיזון ושוויון של מאזניים פתח שערים לתהליך לגלובליזציה. תנועת נוסעים בינלאומית, הכרת זרים ותערובת עמים.

בשנים 1983-1995 פלוטו שהה במזל עקרב. פלוטו בעקרב רק 11 שנה. אלה היו שנים של בום כלכלי, עלייה ברמת החיים. נפטון ואורנוס בגדי במקביל- שינויים פוליטיים, התפוררות ברית המועצות. פלוטו בעיקר מסמל צבירת כוח, התעשרות,  להפוך אוייב לידיד- הסכמי השלום מצרים ישראל.

בשנים 1995-2008 פלוטו שהה במזל קשת. מזל קשת מדבר על אמונות ואידיאולוגיות. אלה היו שנים של הקצנה באידיאולוגיה, מימין ומשמאל. רצת רבין, עליית הטאליבן, הקצנה בצד ימין ובצד שמאל של המפה. הרבה מלחמות דתיות וחזרה בתשובה.

בשנים 2008 2024 פלוטו שוהה במזל גדי. בשנים אלה אנו עדים להתפוררות מוסדות שלא בנויים כהלכה, על יסודות אמיתיים ואיתנים:

מפלגות מתפוררות, חסידויות, מוסדות, קהילות, חברות וכל מה שלא בנוי נכון. כשפלוטו נכנס למזל גדי, פרצו מאורעות ‘אביב העמים’ הערבי, על מאורעות הדמים והפלת השלטונות ומלחמות אזרחים.

ועוד היד נטויה. 

בשנים 2024-2044 פלוטו ישהה במזל דלי. הוא יהרוס קרוב לודאי את כל התקשורת ההמונית שלא בנויה נכון, פייסבוק, אינטרנט, ווטסאפ, ועוד הרבה תחלואי חברה יקבלו אז חשיפה, הרס ובניית משהו נכון יותר במקום. 

מאמרים נוספים

האם ההורוסקופ אמיתי?

האם ההורוסקופ אמיתי? הצצה אסטרולוגית בא תשפ”ב את אוהבת להציץ איתי כל שבוע במתרחש בשמים? אני שמחה ממש. תמיד יש את אלה שיפהקו ויגידו: מה

קרא עוד

כבר רבת עם מישהו השבוע?

כבר רבת עם מישהו השבוע? הצצה אסטרולוגית שמות תשפ”ב מי הילד המתוק שלך? ומי הילד הממורמר? ומי המרצה? ומי השתלטן? מה, אין לך עדיין אחד

קרא עוד

מי מפחד להתארס?

מי מפחד להתארס? שלום לך יקרה, חייבת לשתף אותך בצירוף מקרים נדיר שקרה לי השבוע: ביום ראשון בצהריים, נפגשתי עם אמא שרצתה לקבל הכוונה, איך

קרא עוד

את מגיעה להישגים בקלות?

את מגיעה להישגים בקלות? את מכירה את אנשים האלה, שנולדו עם ‘כפית זהב בפה’? נראה שהכל הולך להם בקלות. הם נולדו למשפחות הנכונות, בזמן הנכון,

קרא עוד

רוצה לדעת עוד על אסטרולוגיה?

שיינדי אייזנבך / חזון איש 26 רמת שלמה ירושלים / 02-5710188  /  0533130123  /  machonshay@gmail.com  / www.machonshay.co.il