מרס הוא הכוכב השליט של מזל טלה. מורכב מיסוד אש ואיכות פורצת (קרדינלית).

באמצעות הכוכב מרס אנו לומדים לזהות רצונות. מרס קובע מה אנו עושים עם הרצון שלנו. רצון נובע מחסר, מחוסר שלמות. חסר לי ואני רוצה להשלימו.

מה חסר לנו? דברים בסיסיים שחסרים לכל אדם: אוכל, מחסה, אהבה, פרנסה. המרס אומר לנו: אם אתה רוצה כל זה, תתחיל לפעול. תתחיל לעשות משהו. לבד זה לא יקרה. במה שלא תשקיע אנרגיה ומאמץ, לא תקבל שם תמורה.

מרס קשור בצורך שלנו להתערב, להשפיע, לקחת יוזמה ולדאוג שיזוזו כאן דברים. מרס מאמין בהתערבות, והתערבות מעוררת באדם את היצירתיות, הכוח ליצור יש מאין או יש מיש.

עצם הפעולה, ההשתתפות, היצירתיות קשורים במרס. ולכן אנשים מרסיאליים (שיש להם שמש/ירח/אופק בטלה) הם אומנים ויצירתיים.

מלחמה והתגוננות

מרס קשור גם ביכולת ההתגוננות שלי מול מלחמה.  בתגובה שלי מול סכנהליכולת שלי להגן על עצמי ולחזק את מערכת החיסון שלי.  מלחמה מתחילה תמיד מייצר התגוננות, מתחושת איום, ומרס הוא האנרגיה שגורמת לתחושה ש’אם לא אדאג לעצמי יירמסו אותי ולכן אני חייב לדאוג לי’. 

הדבר שהכי מצית את מרס ,שהוא הכי רגיש לו הוא הזכויות שלו, הצדק. צדק כקונספט הינו נטייה מרסיאלית. ההתגייסות יכולה להיות למען צדק עולמי או  צדק פרטי. מבחינת מרס, אם לא נילחם על הצדק האוניברסאלי לא נקבל אותו. מרס אומר שכשדברים לא צודקים חייבים להשיב מלחמה. המלחמה יכולה להיות אישית-עוול שנעשה לי-או כללית-התגייסות למען צדק רחב יותר.

מפת לידה עם מרס חזק (לדוגמה מרס צמוד שמש, צמוד ירח, צמוד אופק, מרס ברום השמים או מזל טלה שמכיל הרבה כוכבים), מחזקת את כוחות הנפש של האדם. הוא יודע לכעוס, להילחם, לעמוד על הרצונות שלו, לפעול וליזום.

מרס חלש במפה גורם לאדם לצעוק בשקט. גם כשעושים לו עוול הוא אינו מסוגל לעמוד על שלו. אפשר לראות לעיתים קרובות אדם, לומד מקצוע ומתמחה בו בצורה הכי טובה. ולמרות זאת, אינו מצליח להקים עסק מעשי, לממש את מה שלמד. הוא כאילו מחכה שמישהו אחר יעשה בשבילו את העבודה. זה מרס חלש במפה.

על מנת לפתור את הבעיה, האדם זקוק למאמן שידחוף אותו, יזום בשבילו וילמד אותו צעד אחר צעד איך בכל זאת לפעול ולהגשים את חלומותיו.

מתענינת
בלימודים?

צרי קשר עוד היום!